• Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

Aktiivne eluviis

Aktiivne eluviis

Aktiivne eluviis - milleks see hea on?

Sportimine on tervislik ja tore tegevus. Parim asi selle juures on see, et kunagi pole liiga hilja alustada. See aga ei tähenda, et peaksite aktiivse eluviisiga alustama alles siis, kui tekivad probleemid. Parim viis on panna alus aktiivsele ja tervislikule elule nii varakult kui võimalik.

Liiga vähese kehalise liikumise ohud
Fakt on see, et me ei liigu piisavalt! Selles tuleb süüdistada meie moodsat elustiili. Igaühe jaoks, kes tahtlikult ei võta sporditegevustest osa, on aktiivse eluviisi miinimumini viimine väga lihtne. Me valime kõndimise asemel auto, väldime treppe, kui liftid on käepärast ja eelistame jalgrattasõidu või jalutamise asemel veeta päikesepaistelisi päevi tugitoolis raamatut lugedes. See kõik on hea ja tore, aga me peame meeles pidama, et ilma aktiivse eluviisita võime haigestuda.

 

Saksamaal elab rohkem ülekaalulisi inimesi, kui üheski teises Euroopa riigis. See kurb rekord jõudis uudistesse 2007. aasta aprillis. Rahvusvaheline uuring tuvastas, et kolm neljandikku meestest ja rohkem kui viiskümmend protsenti naistest on ülekaalulised.

Vastavalt Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetele sureb maailmas igal aastal vähese kehalise aktiivsuse, mittetasakaalustatud dieedi ja ülekaalulisuse tõttu rohkem kui kaks miljonit inimest. See surmatoov kolmik on vastutav mitmete krooniliste haiguste eest, nagu kõrgvererõhutõbi, diabeet, ateroskleroos, lihas- ja skeleti haigused ning südamehaigused.

Ainuüksi Saksamaal kulub tsivilisatsioonihaiguste raviks igal aastal ligikaudu 70 miljardit eurot. Eriti ärevusttekitav on see, et üha rohkem lapsi on ülekaalulised. Viimase 20 aasta jooksul on paksude ja isegi rasvunud laste ja noorte inimeste arv kahekordistunud. Varem oli neil kombeks väljas ringi joosta, kulli mängida või puude otsas ronida. Nüüd veedavad nad enamuse oma ajast teleka või arvuti ees istudes. Sellel on saatuslikud tagajärjed nende arengule! Varajases lapsepõlves on kehaline liikumine olulisem kui mis tahes muus vanuses. Luude, soolestiku, liigeste ja lihaste ebapiisav kasutamine ajal, mil laps kasvab võib põhjustada pikaajalisi kahjustusi. Paljude passiivsete inimeste puhul mõjutab see ka vaimsete ja psühhosotsiaalsete oskuste arengut, kuna lapsed kogevad ja õpivad ümbritsevat keskkonda tundma liikumise kaudu.

 

Avastuste reis. Laste jaoks on füüsiline tegevus üks suur lust ja lillepidu. Sellegipoolest vajavad nad sobivaid võimalusi, ruumi ja eeskuju!

Sportimine aitab Teil igas vanuses vormis püsida. Uuringud näitavad, et vanemate inimeste mäluvõime halveneb kiiremini, kui nad ei ole kunagi olnud või ei ole enam kehaliselt aktiivsed.

Terves kehas on terve vaim. Seega, kui olete diivanil lösutaja, on aeg jalad kõhu alt välja võtta ja ennast liigutama hakata. Need, kes on väga aktiivsed ja võtavad regulaarselt sporditegevustest osa, elavad tervislikumat ja paremat elu.

 

Milleks olla kehaliselt aktiivsem?