• Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

5 ASJA MIDA ARVESTADA PULSIKELLA OSTMISEL

5 ASJA MIDA ARVESTADA PULSIKELLA OSTMISEL Pulsikell
24.09.2019

Pulsikellad on muutunud globaalseks trendiks. Varem vaid tippsportlaste pärusmaa on tehnoloogia arenguga laienenud kõikidele kättesaadavaks. Kui on juba soov soetada endale üks pulsikell, siis tuleb lähemalt uurida pulsikellade erinevust. Nagu tänapäeval ikka, on valikus mitmeid erinevaid funktsioone ning disaine. Sõltuvalt eesmärgist, mida kellaga tahetakse saavutada, tulebki juba kellade maailma sügavamalt sukelduda.

 

Pulsikellad

Pulsikella ostmine on aeganõudev tegevus. Nagu õige telefoni ostmine vajab erinevate vajaduste läbi kaalumist, tuleb seda sama teha ka pulsikella soetamisel. Veelgi enam, pulsikellade hinnaklassid varieeruvad väga palju, mistõttu on selle õige kella valimine väga tähtis.

 

1. Esimese asjana tuleb pulsikella soetades läbi mõelda enda aktiivsustase ning spordiala, millega te tegelete. Aktiivsed spordi harrastajad, kes ei tegele vaid ühe spordialaga võivad juba vaadata aktiivsusmonitoride poole. Jalgratturid aga rattasõidu kellade poole, jooksjad aga jooksutreeningu kellade poole. Üldiselt on mitmetele spordialadele spetsiaalsed pulsikellad. 

2.  Konkreetsed soovid. Kui ollakse harrastussportlane, siis tihti ei ole vaja pulsikellade tippmudelit. Väheste funktsioonidega kellad maksavad vähem ning vastavalt isiklikele soovidele ning praktilistele vajadustele on võimalik siinkohal valikuid täpsemalt teha. Näiteks GPS olemasolu, nutirakendused, bluetooth, pulsivöö, une jälgimine, isiklik treeningplaan, äratus, navigeerimine ning stressi levelite jälgimine

GPS pulsikellad annavad üldiselt täpse kilometraaži, keskmise kiiruse kui ka tempo. Nutirakendused ning bluetooth ühendused on kelladel erinevad alustades telefoniga ühendamisest, raja jälgimisest lõpetades muusika mängimisega. 

3. Funktsioonidest mõeldes, tuleb ka tähele panna pulsikella hinda. Üldiselt maksavad rohkemate funktsioonidega kellad rohkem. Investeerida tasub kella, mille kõiki funktsioone hakatakse ka kasutama.

4. Pulsikella veekindlus on järgmine tähtis aspekt. Treeningu ajal järsk vihm, basseinis ujumine, pesemas käimine, snorgeldamine või juhuslik vee maha ajamine: vastavalt kella kasutamisele tuleb valida kas veekindel või pritsmekindel seade. Kõige kindlam on valida veekindel pulsikell, kuna siis saab kindlalt trenni minna, kartmata neid siniseid pilvi taevas. 

5. Kella välimus ning mugavus. Pulsikelladel on mitu nägu, nad võivad olla väga sportlikud kui ka igapäevased. Kuna pulsikell on randmel suurema osa ajast on selle disain väga tähtis. Kella suurus peab kokku minema randmega, liiga suured kellad ei pruugi kõigile sobida. Samuti peab kell olema mugav, ta ei tohi hõõrduda ega haiget teha. Õiget kella ei ole randme peal peaaegu isegi tunda. Lisapunktid saavad pulsikellad, mille rihma saab vahetada vastavalt soovile. 

 

Pulsikella ostes tuleb endale varuda aega ning kannatust. Valikuid on väga palju ning tihti võib neis ära eksida. Õige pulsikell aga aitab teil hoida motivatsiooni olla tervislik ning liigutada end võimalikult palju. 

Lihtsalt ning mugavalt saate endale õige pulsikella valida e-poest. Kui aga kell on juba randmel siis võistlustel näeme!