• Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

KUIDAS VALIDA AKTIIVSUSMONITORI?

KUIDAS VALIDA AKTIIVSUSMONITORI? Aktiivsusmonitor
20.02.2020

Aktiivsusmonitori puhul on tegemist seadmega, mis aitab mõõta inimese tegevuste parameetreid. Nendeks tegevusteks võivad olla näiteks kõndimine või jooksmine, kuid miks ka mitte mõni rühmatreening spordiklubis. Tänapäeval müügis olevatest kelladest paljud on ühilduvad nii Androidi, kui ka iOS süsteemidega, ehk kogu info saab väga lihtsalt üle kanda enda nutiseadmesse. Kella abil saab näiteks ülevaate enda pulsist, unekvaliteedist ning loomulikult on olemas ka võimalus vaadata kellaaega ja kasutada stopperit. Erinevate mudelite funktsioonid on erinevad ning üldiselt sõltub funktsioonide arv seadme hinnast. Kuidas aga leida endale see õige aktiivsusmonitor, mis sobiks just teile?

Omadused

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis kellade omadused ehk funktsioonid sõltuvad väga paljustki hinnast. Mida odavam toode seda vähem erinevaid võimalusi, kuna tehnoloogilised uuendused on kulukad, siis kahjuks lisab see hinda ka tootele. Enne, kui teete suure investeeringu tasuks läbi mõelda põhjalikult enda vajadus ning mis funktsioone soovite kasutada. BRIGMTON BSPORT-16-R 0,96" OLED toote puhul on tegemist nii öelda klassikalise tootega, millel on olemas põhilised funktsioonid ehk sammulugeja ja pulsikella omadus. Kuid valides näiteks Polar A370 mudeli saate lisaks veel erinevad spordiprofiilid, südame löögisagedusel tugineva treeningu, une kvaliteedi hindamise ja puutetundliku ekraani. Eelnevalt mainitud funktsioonid olid, vaid väike osa lisavõimalustest, mis kaasnevad oma klassi ühe parima kellaga.

Kuju ja suurus

Kuna aktiivsusmonitor on mõeldud käe peal kandmiseks, siis on äärmiselt oluline, et kell oleks korrektse mõõduga. Eraldi kellad on välja arendatud ka lastele, et nad saaksid sarnaselt enda vanematele erinevat infot enda liikumiste kohta ning osad vanemad näiteks premeerivad enda lapsi, kui nad on olnud õues piisavalt aktiivsed. Samuti on erineva suurusega kellad meestele ja naistele. Naiste kellad on üldiselt väiksema esiplaadiga ning ei jäta kohmakat muljet, vaid pigem stiilse ja minimalistliku mulje. Meestele mõeldud kelladel on tavaliselt pisut suurem korpus ning samuti on rihmad pisut jämedamad. Tegelik põhjus, miks kell peab ilusti istuma on see, et paljud tooted kasutavad randmepõhist pulsisageduse mõõtmist ja vale suuruse korral on saadud tulemus vale. Enne toote soetamist tasub väga hoolikalt vaadata kella mõõte ja parameetreid ning valida just endale õige suurusega toode.

Disain

Samamoodi nagu ka kõigil teistel toodetel on ka aktiivsusmonitoridel väga palju erinevaid disaine ja eritoonides lahendusi. Kõige klassikalisema välimusega on Garmin Vivosmart4, kitsas ja piklik ekraan, koos peenikese rihmaga, et olla võimalikult märkamatu ja minimalistlik. Ning samas näiteks Sigma iD.Life on neljakandilise ekraaniga ja sarnaneb pigem spordikelladele. Ilmselt on põhjuseks see, et arvestades erinevate kellade arengut, on tegemist juba praktiliselt spordikelladega ja kohati võib eristamine olla keerukas. Üldiselt saab neid eristada selle järgi, et aktiivsusmonitorid ei kasuta pulsivööd, kuid spordikelladel veel hetkel on kasutusel enamjaolt vööga mõõtmine.

Hind

Selle punktiga on keerukas nagu alati. Sõltuvalt funktsioonidest erineb ka kella hind, kuid samas ei tohi ära unustada ka hinda, mis tuleb maksta kvaliteedi ning "firmanime" eest. Viimasel ajal on turule tulemas järjest uute firmade tooteid, mis on märkimisväärselt odavama hinnaga, kui näiteks tipptootjate omad, kuid siiski inimesed ei julge neid soetada, kuna puudub taustainfo. Kui valite endale kella ja ei suuda otsustada, milline võiks olla see õige, siis tasub endale kõigepealt selgeks teha millised funktsioonide erinevused on. Hind on otseselt seotud funktsioonide arvuga ja näiteks aku kestvusega. Tihti peale võib esineda aga olukorda, kus funktsioone on liialt palju ning reaalselt kasutust leiab nendest vaid kolmandik, kui sedagi. Peale selle välja selgitamist on õige hetk liikuda meie e-poodi ja valida välja endale sobiv aktiivsusmonitor ning alustada enda aktiivsuse jälgimisega.