• Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

MIDA ARVESTADA NUTIKELLA VALIDES

26.08.2019

Tavaliste käekellade kõrval on praegu laineid löömas nutikellad ning nende kõrval ka aktiivsusmonitorid. Seetõttu otsustasime tuua välja mõnes nõuanded, millele peaks tähelepanu pöörama, kui oled otsustanud soetada endale nutikella. Nutikellade valik on tohutu, alustades suurest hinnavahemikust lõpetades erinevate brändide ja funktsioonidega.

Kuidas siis ikkagi teha valik, milline on minu jaoks see üks ja ainus?

Sinu nutikell peaks hästi ühilduma Sinu telefoniga

Sama palju, kui on erinevaid saadavalolevaid nutikellade brände, sama palju on ka erinevaid äppe, mille kaudu oma kell telefoniga ühildada. Nutikella valides kindlasti pööra tähelepanu esmalt sellele, millist telefoni sa kasutad.

Apple nutikellad ühilduvad vaid iPhone mudelitega. Android ja iOS operatsioonisüsteemidega nutikellad töötavad vastavate mobiiltelefonidega. Siinkohal tuleb kindlasti tähele panna ka seda, et su uus nutikell ühilduks selle nutitelefonimudeliga, mis sul on.

Paljud rakendused töötavad kõige paremini just siis, kui nutikell on ühendatud mobiiltelefoniga, kuid mõningatel mudelitel on ka rakendusi mis töötavad iseseisvalt. Näiteks sammulugeja töötab igal nutikellal ja aktiivsusmonitoril iseseisvalt. Täpsemat statistikat saad alati vaadata aga enda mobiiltelefonirakendusest. Ka pulsi mõõtmiseks ja une monitoorimiseks peab enamasti nutikell olema vaid randmel selleks, et tulemusi mõõta. Samas nn uhkemad rakendused nagu vahemaade mõõtmine GPS-ga vajavad ühilduvust nutitelefoniga ning antud näite puhul peab tõenäoliselt ka asukohafunktsioon olema Su telefonil aktiivne, mis tähendab seda, et sportides võta telefon kaasa.

Ekraani kvaliteet ja aku kestvus

Ekraani kvaliteet on tihedalt seotud nutikella aku kestvusega. Üldine reegel on, mida parema kvaliteediga ekraan, seda kiiremini ka aku kulub. Kõrgema resolutsiooniga ekraanidega nutikellad püsivad laadimata kõigest paar-kolm päeva, kui madalama kvaliteediga e-lugeri (e-ink) tüüpi ekraanid või LCD ekraanid hoiavad akut lausa kuni 5 päeva. Aku kestvuse puhul mängivad rolli muidugi ka muud lisafunktsioonid, mis su nutikellal parasjagu on. Kõrge ekraani kvaliteedi ja rakenduste rohkuse poolest soovitame kindlasti Apple nutikellasid, mis aga aku kestvuse poolest püsivad ühe laadimiskorraga kõigest paar päeva.  LCD ekraanide puhul soovitame pigem Antonio Miro või Bigguy aktiivsusmonitori.

Kell kui disainielement

Nutikell ei ole vaid kasulik abimees nii treeningul kui igapäevategemistes, vaid võib olla ka kaunis aksessuaar. Turul leidub kõikvõimalike disainilahendustega nutikellasid ja aktiivsusmonitore, mis võivad paista rohkem nagu käevõru kui nutivahend. Disaini kohta käib väide, et igaühele midagi. Praeguseks on nutikellade valik laienenud tohutult ja tõesti leiab sobiva kella igale maitsele.

Veekindla nutikellaga ujuma

Nutikellad on arendatud täiuseni, et pakkuda Sulle tuge igal hetkel. Vastavalt sellele, millisteks eesmärkideks omale nutikella otsid, on kasulik pöörata tähelepanu ka nutikella veekindlusele. Kasulik on teada, kas pead pesema minnes nutikella randmelt ära võtma või mitte, samuti kas saad oma kellaga ka näiteks paduvihmas jooksma või siis ujuma minna. Kindlasti pane tähele ka seda, et iga kell, millel on veekindlus, ei kannata ujumas või dušši all käimist. Selleks on nutikelladele märgitud ATM märgis, mille ees on vastav number. Mida suurem on number ATM märgise ees, seda veekindlam Su nutikell on. 10 ATM on veekindlus, millega võid harrastada kõikvõimalikke veespordi tegevusi, ujumisest ja dušši all käimisest rääkimata. 5 ATM on ka juba selline suurus, millega võib pingevabalt ujumas ja pesemas käia, kuid näiteks 3 ATM sobib vaid sademete kaitseks. Pesema ja ujuma sellise näidustusega minna ei saa paraku.

Nutikell – abimees sportimisel ja igapäevatoimetustes

Funktsioonide ja rakenduste rohkus sõltub sellest mis eesmärkidel nutikella ostad. Kas soovib, et see abistaks sind sportimisel, loeks samme, salvestaks treeninguid, märgiks GPS-i abil ka trajektoori, mõõdaks sinu pulssi. Ehk hoopis soovib nutikella näol abimeest hoopis igapäevasteks toimetusteks? Nutikell võib asendada seda, et Sa ei peaks kogu aeg enda telefonil silma peal hoidma, vaid saad nutikella abil võtta vastu kõnesid, saata sõnumeid, saada kalendri teavitusi jpm.

Valiku meie hetkel enimostetumatest nutikelladest leiad siit.

Nutikellade hind

Eks paljude jaoks paneb piirid paika ka hind. Nutikellade hinnad algavad vaid paarikümnest eurost, kuid võivad küündida mõnesaja euroni. Hind sõltubki sellest, millised ülalnimetatud funktsioonidest ja parameetritest Su kellal on. Seega jõuame tagasi selleni, mis eesmärgiga kella ostad ja mis funktsioonid peavad kindlasti kellal olemas olema.

Kui paned enda jaoks paika nutikella soetamise eesmärgi, millised funktsioonid ja rakendused kindlasti olema peavad, milline on nutikella eelarve, on juba suur töö ära tehtud selle õige nutikella valimiseks.

Kogu nutikellade valiku nägemiseks külasta meie e-poodi, igaüks leiab siit endale sobiva.