• Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

MIKS PEAKSID TREENINGU AJAL KASUTAMA SPORDIKELLA?

MIKS PEAKSID TREENINGU AJAL KASUTAMA SPORDIKELLA? spordikell
18.10.2019

Spordikella kasutamine trenni tehes on muutunud väga laialdaseks, nii algajad kui ka juba kogenud kasutavad spordikella mitmetel erinevatel põhjustel. Samuti on spordikellad ning aktiivsusmonitorid tulnud moodi, mistõttu on neid üha rohkem inimeste randmetel näha. Tänapäeva spordikellad võivad välja näha juba väga elegantsed ning igapäevaselt kasutatavad, teised ei pruugi arugi saada, et tegemist on spordikellaga. Miks aga täpsemalt spordikellasid treeningu ajal kasutatakse ja mida nad meile juurde annavad? 

 

Spordikella kasutamise tähtsus

Olenevalt kella mudelist on spordikell võimeline andma informatsiooni, mida oleks muidu väga raske välja arvutada või arvestada nagu kaotatud kalorite hulk, trenni kestvus ning intensiivsus. Tänu spordikelladele on ka trenni analüüs muutunud lihtsaks, mitmed kellad salvestavad nädala või kuu treeningud, mistõttu on  trenni ajalugu nüüd mugav üle vaadata, edasise plaane teha ning puhkepause planeerida.

  • Kõige tähtsamaks vahendiks on pulsi mõõtmine - õige pulsisageduse vahemik ütleb ära kas koormust tuleb tõsta või on trenn juba liiga pikale läinud. Tihti on raske ületreeningust ise aru saada kuid spordikell on võimeline sellest teada andma kasvõi piiksu või värisemise teel. Treeningu ajal on väga tähtis jälgida enda keha. Optimaalne pulsisagedus kiirendab kalorikaotust, mistõttu on võib see mugavaks vahendiks olla neile, kes tahavad kaalu kaotada. Igal inimesel on veidi erinev pulsisagedus, haigena trenni tehes tuleb hoida madalamat profiili, kogenud tegijad võivad vahetevahel vastavalt oskustele enda keha proovile panna, ülekaalus inimesed peavad väga täpselt jälgima enda pulssi ülekoormuse vältimiseks. Isikliku pulsisagedust võimalik mõõta koormustesti tehes.
  • Pulsi mõõtmisega samasse lahtrisse lähevad ka paremad tulemused. Kui juba enda keha tähele panna ning pulssi jälgida siis sellega kaasnevad ka tulemuste paranemised. Kehale piisava puhkuse andmine ning ülekoormuse vältimine kiirendavad eesmärgile lähenemise kiirust kuna puhanud ning energiline keha suudab teha rohkemat kui ületöötanud ning väsinud keha. 
  • Me kõik treenime erinevatel põhjustel ning ka spordikellasid on mitmesuguseid mis tähendab, et endale sobiv spordikell võib olla nagu parim sõber või sõbranna, kes annab tagasisidet ning informatsiooni enda eesmärgi saavutamiseks. Üldtreeningu, jooksmise, rattasõidu jms korral on võimalik soetada spetsiaalne kell, mis töötab just teiega koos. 
  • Vahemaa arvutamine & sammude arv. Päevane soovitav sammude arv on umbes 10 000 sammu ning pulsikellad on võimelised seda automaatselt lugema. Samuti on spordikellad ülimalt mugavad kilometraaži mõõtmiseks, mis on eriti positiivne jooksjatele, rulluisutajatele, rattaga sõitjatele ja veel paljudele, kellele meeldib lugeda läbitud vahemaad.

 

Kui nüüd uuesti spordikelladele mõtelda, siis on arusaadav miks nii paljud inimesed neid kannavad. Informatsioon, mida neist on võimalik kätte saada ületab igasugused eelnevad teadmised, mis meil võisid enda kehast treeningu ajal olla. Paremad ning kiiremad tulemused, kes meist ei sooviks seda. Nüüd aga on aeg erinevate spordikelladega lähemalt tutvuda spetsiaalses e-poes.