• Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

PULSIVÖÖ VÕI RANDMEPÕHINE PULSIMÕÕTMINE?

PULSIVÖÖ VÕI RANDMEPÕHINE PULSIMÕÕTMINE? Pulsikell
19.01.2020

Nagu tänapäeval kõik, siis samamoodi arenevad edasi ka võimalused, kuidas mõõta pulssi, kas siis trennis või igapäevaelus. Kõik, kes puutunud kokku vastupidavus spordialadega teavad, et pulsimõõtmiseks on vajalik pulsivöö ja kella koostöö - vastasel juhul tulemust ei saanud. Küll aga on see tänaseks päevaks juba pisut muutunud. Nimelt hakkab järjest rohkem võimust võtma randmepõhine pulsimõõtmine treeningutel ja miks ka mitte kontoris olles. Väga paljud pulsikellade tootjat üritavad luua ideaalset toodet, mis sobiks nii harrastussportlasele kui ka profisportlasele, kuid siiani kahjuks ei ole see veel täielikult õnnestunud ning on mõningased puudujäägid, nendest täpsemalt aga juba hiljem. Uurime pisut millised omadused randmepõhistel pulsimõõtjatel on ning miks võiks vaja minna ka pulsivööd.

Täpsus

Olles tavaline harrastaja mõnel vastupidavus alal, siis on randmepõhine pulsimõõtmine täiesti piisav ning saate enda tulemuse ilusti teada. Küll aga muutub kõik totaalselt, kui olete kõrgel tasemel sportlane, kes vajab täpseid tulemusi. Miks ei ole randmepõhine mõõtmine sama täpne, kui vööga mõõtmine? Peamiseks põhjuseks on see, et pulsivööga mõõtmine on olnud kasutuses juba pisut üle 30 aasta ning tootearendus on terve aja toiminud ning leitud parimad viisid täpseks mõõtmiseks. Samas randmepõhine pulsi mõõtmine on olnud kasutuses aktiivselt, vaid mõned aastad ning tänasel päeval ei ole jõutud veel piisavalt kaugele. Suurimaks probleemiks on sportimise käigus tekkiv vibratsioon ja higi, mis takistavad täpset mõõtmist. Samuti teguriks fakt, et kõigil inimestel on erineva kujuga käsi ja kella sensorid ei paikne täpselt sama koha peal. Parimad kellad nagu näiteks Garmin Fenix 3 Sapphire kasutavad kolme erineva asukohaga sensorit salvestamaks võimalikult täpset pulssi. Samas on kell küllaltki suurte mõõtmetega ja naisterahvastele liiga suur ja võib loksuda käe peal.

Funktsioonid

Sarnaselt eelmisele punktile, on ka funktsionaalsuse poolest randmepõhisel mõõtmisel kõik vajalik harrastajale olemas. Kuid olles tõsine sportlane, siis võib-olla on sul vaja teada ka joostes sammude tihedust ning VO2 maxi andmeid. Enamus inimestest isegi ei tea, mille jaoks need andmed tähtsad on ja kunagi seda infot ei vaja. Siinkohal sooviksin rõhutada, et enne kella soetamist tuleb paika panna enda vajadus funktsioonidele ning selle järgi valida ka kell. Tõsine sportlane vajab kindlasti ka pulsivööd, kuid tavalise kasutajana on infot rohkem, kui ilmselt vajalik, ka randmepõhisest mõõtmisest. Funktsionaalsuse kohapealt ei tasu kindlasti muretseda ja samas on ka kasutamise mugavus hoopis suurem. Erinevad randmepõhised kellad on sellepärast mugavad, et vajate vaid kella, mis võib teil olla päev otsa käe peal ning ei pea eraldi vööd otsima hakkama. Tihti võib juhtuda ka see, et trenni minnes unustate vöö koju - sellisel juhul ei jäta randme pealt pulssi mõõtev kell teid hätta.

Kasulikud nipid enne randmepõhise mõõtmisega kella ostmist

  • Suurus - veendu, et kell oleks piisavalt suur või väike vastavalt sinu käe ümbermõõdule ning väldi loksumist
  • Funktsioonid - uuri, milliseid funktsioone saad kasutada ilma vööta ning kas need rahuldavad sinu vajaduse
  • Hind - võrdle kas sarnaste näitajatega kellal on olemas ka alternatiivid
  • Aku kestvus - paljud pulsikellad kasutavad GPS-i asukoha ja kiiruse määramiseks, sellepärast tasub uurida, kui kaua kestab aku ning millise aja võtab laadimine
  • Milliseid kellasi vältida - kindlasti tasub vältida kellasi, mis lubavad palju funktsioone, kuid on teistest oluliselt odavamad. See on esimene märk, et kuskil on puudujäägid ning lõpuks olete õnnetu, et näiteks kella aku kestab vaid mõne tunni ja enamus ajast peate oma kella laadima.

Vali just endale sobiv pulsikell meie e-poest