• Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
 • Soodsamad hinnad kui poes
 • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
 • Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
 • Soodsamad hinnad kui poes
 • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

Kuidas alustada?

Kuidas alustada

Iga samm loeb

Järjekindlus viib sihile. Kui Te pole kaua aega kehaliselt aktiivne olnud, ei tohiks Te esialgu liigselt pingutada, vastasel juhul loobute juba kahe nädala pärast. Esmalt lükake oma igapäeva elus asjad käima. Et seda teha, ei pea Te olema suurepärane sportlane. Iga samm tugevdab Teie keha ja vaimu. See on lihtne – ja väga tõhus!

10 000 sammu iga päev põletab 2000-3500 lisakalorit nädalas. Spordimeditsiini spetsialistid ja teadlased on kinnitanud, et see saavutatav eesmärk alandab vererõhku ning vähendab oluliselt diabeedi, ajurabanduse ja südameinfarkti riski. Ent need, kes töötavad kontoris, sõidavad tööle autoga ning lõõgastuvad õhtuti diivanil, teevad päevas vaid ligikaudu 1500sammu. Seda on selgelt liiga vähe! Seevastu kirjakandjad, ettekandjad ja väikeste laste vanemad võivad väga lihtsalt 12 000-18 000 sammu kokku koguda.

Kuidas Teiega on?
Kas haarate kinni oma igapäevaelus tekkivatest võimalustest olla kehaliselt aktiivne? Siin on mõningad näpunäited, et aidata Teil oma päev aktiivsemaks muuta:

 • Sõitke tööle jalgrattaga. Kui Te olete sunnitud kasutama bussi, rongi või autot pikkade vahemaade tõttu, tulge üks peatus varem maha või parkige auto veidi kaugemale ja kõndige ülejäänud maa jala. Lühike jalutuskäik värskes õhus on suurepärane viis päeva alustamiseks.
 • Vältige liugtreppe või lifte. Selle asemel käige trepist. See paneb Teie vereringe käima, pinguldab tuharaid ja reisi ja hoiab ära veresoonte laienemise.
 • Kontoris olles tõuske tihedamini ja minge lühikesele jalutuskäigule. Võimalusi on palju: ärge helistage oma töökaaslastele. Selle asemel astuge isiklikult läbi. Tooge oma kohv alumiselt korruselt ja kasutage koridori lõpus olevat paljundusmasinat.
 • Iga samm aitab Teil püsida sale ja terve.
 • Kasutage lõunapausi selleks, et minna jalutama. Kui Te ei taha olla ebaseltsiv, paluge oma töökaaslastel Teiega ühineda.
 • Sisseostude tegemiseks minge poodi jalgsi või jalgrattaga. Kui kotid on liiga rasked, võiksite ideaalis kaks korda käia.

Viimaks ometi kodus! Tehke väike paus, et puhata. Seejärel spordijalatsid jalga ning tagasi õue. Kiire pooletunnine jalutuskäik võib olla kuni 2,5 km pikk ja sisaldada 3000 sammu.Ning pärastpoole jääb Teil endiselt aega, et sõpradega kokku saada, raamatut lugeda või oma lemmiksaadet vaadata. Kui Te ei oska arvestada palju Te igapäevaselt kõnnite, on sammulugeja just Teie jaoks. Niipea kui olete kindlaks määranud oma sammu pikkuse, kinnitub see pisike seade kergelt Teie vöö külge ja võitegi hakata astuma! Päeva lõpus näete ekraani pealt, mitu sammu olete teinud. Ja see pole veel kõik: tänapäeva sammulugejad näitavad ka treenimise kestust, läbitud vahemaad, kulutatud kalorite hulka ja põletatud keharasva kogust grammides. Tänu uusimale tehnoloogiale oskavad mõned kergekaalulised seadmed ka erinevat tüüpi liikumistel vahet teha ja vastavalt sellele reguleerida kaloritekulu ja põletatud rasva. Treeningprogramm koos õige varustusega on poole lõbusam. (OMRON Walking Style Pro)

OMRONi sammulugejad näitavad sammude arvu, treenimise kestust, läbitud vahemaad, kulutatud kalorite hulka ja põletatud keharasva kogust. Seadmeid on lihtne kasutada ja need säilitavad andmeid 7 päeva.

 


Nõuded algajatele...