KUIDAS VALIDA PULSIKELLA?
Maailmas on väga palju erinevaid inimesi, selle tõttu on ka pulsikellade valik väga suur ning erinev. Nagu on inimestel erinevad vajadused, siis on ka välja töötatud pulsikellad mis sobituvad erinevate soovide ning vajadustega. Erinevad kellad on neile, kes soovivad igapäeva ellu tuua rohkem liikumist, harrastussportlastele ning ka profisportlastele. Õige pulsikell sobitub just individuaalsete vajadustega ning selle tõttu on seda valides vaja iseennast tundma õppida. Lihtsamaks valikuks oleme me erinevad pulsikellad pannud kahte kategooriasse: igapäevase aktiivsuse jälgimine ja mitmete alade pulsikellad, lisaks erinevad lisafunktsioonid.
Igapäevase aktiivsuse jälgimine
Aktiivsusmonitorid ja fitnesskellad, mis loevad meie samme, tuletavad meelde kui me liiga kaua ühe koha peal istume jms on kõige populaarsemad kellad. Kõndides tänava peal näeb mitmeid inimesi, kelle rannet ehib justnimelt selline aktiivsusmonitor.
Igapäevased pulsikellad on ideaalsed spordiga alustavatele inimestele või kes soovivad päevast-päeva ennast rohkem liigutada ning sammudel silma peal hoida. Mitmed kellad on varustatud ka erinevate treeningute funktsioonidega näiteks jooksmine, rattasõit, ujumine, suusatamine jms. Lisaks on mitmed igapäevased pulsikellad ühendatud meie eluga ehk pulsikelladesse on sisse seadistatud äratus, telefoniga ühendamine ja palju muud erinevat.
Pulsikellad mitmetele aladele
Minnes sammu lähemale professionaalsete sportlaste poole, on valikus ka pulsikellad, mis on võimelised jälgima mitut spordiala. Need kellad on väga populaarsed nii triatlonis osalejate seas kui ka matkajate ning seiklejate seas. Sellised pulsikellad on igapäevastest kelladest veidi kallimad kuna tegemist on täpsemate kelladega, milles on rohkem funktsioone.
Olenevalt kellast ning spordialadest, mida harrastatakse tuleks kella soetades jälgida, et pulsikell oleks võimeline jälgime spordialasid, mida harrastatakse. Näiteks jooksjatele on olemas spetsiaalsed jooksukellad, samuti ratturitele kuid matkajatele ning näiteks rulluisutajatele on soovitav pulsikella soetades jälgida, et kellal on olemas selle spordiala funktsioon.
Lisafunktsioone, mida vaadata
GPS – jälgib kilometraaži ning keskmist kiirust. Kallimad mudelid joonistavad ka kaardile läbitud maa. GPSiga pulsikellad on ideaalsed inimestele, kellele meeldib erinevates kohtades sportimas käia ning enda läbitud trajektoore jälgida.
Pulsivöö – Aktiivsed ning väga tõsiselt sporti võtvad inimesed võivad valida pulsikellad, millel on vaja pulsivööd. Pulsivööga kellad mõõdavad südametööd väga täpselt ning selle järgi on võimalik kas siis suurendada või vähendada enda koormust.
Järjest enam tehakse ka pulsikellasi, mis loevad pulssi otse randmelt ja ei vaja pulsivööd.
Telefoniga ühendamine – enamus pulsikellasi tänapäeval on sobilikud telefoniga ühendamiseks. Juhtmevabalt ühendamine on lihtne ning peale treeningut on telefonis näha trenni või liikumise andmed. Samuti on võimalik andmeid ühendada erinevate spordiäppidega, kus saab osa võtta erinevatest ülesannetest, võistlustest või jälgida enda eluviisi (vee tarbimine, magamine, sammud, kaal).
Kokkuvõttes on pulsikella soetamine tehtud väga lihtsaks. Vastavalt enda tegevustele, kui palju igapäevaselt liigutakse ning mis spordialasid harrastatakse, tuleb valida pulsikell mis toetab antud spordi harrastamist. Jooksjatel, ujujatel ning jalgratturitel on kõige lihtsam, kuna neile on olemas eraldi spordikellad, mis on välja töötatud just nendele spordialadele. Harrastades aga rohkem kui ühte spordiala on soovitav kasutada kas igapäevase aktiivsuse jälgijat või multispordikellasid.